Current Date : 9/23/2018 صفحه اصلي |  مديريت محتوايي  |  تماس با ما |  ارتباط با مديريت 
 English  |  Persian كنسرواتوار موسيقى تهران   
Quick Link
در آينه مطبوعات  «
بخش بين الملل  «
تقدير نامه ها  «     
بازديد ها  «     
قراردادهاي فرهنگي  «     
ثبت نام براي تحصيل  «     
شرايط تحصيل در  «     
كنسرواتوارهاي خارجي     
ساير سايتها  «
سازشناسي  «
مهندسي صدا  «
موسيقي الكترونيك  «     
الكتروآكوستيك  «     
استوديوها  «     
سازشناسي الكترونيكي  «     
نرم افزارها  «     
آكوستيك  «     
عضويت در خبرنامه  □
نام
ايميل

  كنسرواتوار چيست ؟

     سيستم كنسرواتواري به سيستمي اطلاق مي شود كه هدف آن تربيت نوازندگان ، خوانندگان و آهنگسازان حرفه اي است .
     مؤسسه فرهنگي ، هنري خوش نهاد پيمان اولين برنامه ريز و مجري دوره هاي عالي كوتاه مدت علمي كاربردي به سيستم كنسرواتواري ميباشد .

 

موسسه آموزش های عالی آزاد نهاوند
با همکاری کنسرواتوار تهران

" در دوره های آموزش عالی آزاد دانشپذیر
و نیز در دوره های کاردانی پودمانی ساز ایرانی ،ساز جهانی آواز ایرانی ،آواز جهانی و دوره کاردانی علمی کاربردی منحصر به فرد مدیریت کسب و کار دانشگاه جامع علمی کاربردی دانشجو می پذیرد.

داوطلبان گرامی می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره های دانشجوئی و دانشپذیری موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند با شماره تلفن های88824050 و یا 88316192 تماس حاصل نمایند.

"ضمنا دوره های آموزش عالی آزاد معماری،کنسرواتواری موسیقی،تزیینات داخلی و زبان های انگلیسی و فرانسه نیز با همکاری کنسرواتوار تهران برگزار می گردد.جهت آشنایی بیشتر ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

"لازم به ذکر است موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند تنها موسسه ایست که دوره های کاردانی پودمانی موسیقی و مدیریت آن زیر نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری و نیز دانشگاه جامع علمی ـکاربردی است"

توضیحی مختصر درباره ساختار آموزشی موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند.

سیستم آموزشی

سیستم آموزشی در موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند به دو

دسته کاملا متفاوت تقسیم بندی می شود.

الف- سیستم آموزش های علمی کاربردی ( پذیرش دانشجو از طریق دانشگاه جامع و سازمان سنجش)

ب- سیستم آموزش های عالی آزاد( پذیرش دانشپذیر از طریق مصاحبه داخلی)

دوره های آموزشی.

دوره های علمی کاربردی موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند:

دپارتمان موسیقی:
الف-دوره کاردانی علمی کاربردی پودمانی ساز ایرانی
ب-دوره کاردانی علمی کاربردی پودمانی آواز ایرانی
ج- دوره کاردانی علمی کاربردی پودمانی ساز جهانی
د- دوره کاردانی علمی کاربردی پودمانی آواز جهانی

دپارتمان زبان های خارجی:

الف- دوره کاردانی علمی کاربردی پودمانی مترجمی اسناد و مدارک انگلیسی
ب- دوره کاردانی علمی کاربردی پودمانی مترجمی و درک فیلم انگلیسی
دپارتمان مدیریت:

دوره کاردانی علمی کاربردی پودمانی مدیریت کسب و کاردوره های آموزش عالی آزاد انواع زیر است:

1- آموزش های تکمیلی برای دانش آموختگان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی
2- آموزش تخصصی متناسب با نیاز بازار کار
3- آموزش مورد نیاز و علاقه آحاد جامعه
4- آموزش ضمن خدمت کارکنان سازمانهای دولتی و غیردولتی

معرفی دوره های عالی آزاد :

دپارتمان موسیقی :

دوره های آموزش عالی ازاد موسیقی به خصوص دوره های کنسرواتواری موسیقی منطبق با سر فصل های آموزش موسیقی در معتبرترین کنسرواتوارهای دنیا بوده و تا کنون دوره های زیر به تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری رسیده است.

الف- دوره آموزش عالی آزاد کنسرواتواری نوازندگی و خوانندگی
ب- دوره آموزش عالی آزاد اجرایی کنسرواتواری ساز و آواز
ج- دوره آموزش عالی آزاد نوازندگی و خوانندگی ساز و آواز ایرانی
د- دوره آموزش عالی آزاد نوازندگی و خوانندگی ساز و آواز جهانی
ه- دوره آموزش عالی آزاد معلمی ساز و آواز ایرانی
و- دوره آموزش عالی آزاد معلمی ساز و آواز جهانی
ز- دوره آموزش عالی آزاد آهنگسازی نظری
ح- دوره آموزش عالی آزاد آهنگسازی کاربردی
ط- دوره آموزش عالی آزاد مبانی رهبری کر و ارکستر
ی-دوره آموزش عالی آزاد رهبری کر و ارکستر

و دوره های آموزش عالی آزاد معماری شامل :

الف- دوره آموزش عالی آزاد مبانی معماری
ب- دوره آموزش عالی آزاد معماری سازه
ج- دوره آموزش عالی آزاد معماری داخلی و تزیینات
د- دوره آموزش عالی آزاد مدیریت کارگاه
ه- دوره آموزش عالی آزاد معماری و محیط زیست
و- دوره آموزش عالی آزاد شهر سازی و حفاظت محیط زیست

دوره های آموزش عالی آزاد زبان های خارجی انگلیسی و فرانسه شامل دوره های متعدد و منحصر به فرد مترجمی،درک فیلم،اسناد و مدارک ونیز ترجمه و درک رسانه ای می باشد.

لازم به ذکر است که برای تحصیل در هر سیستم می بایست شرایط ورود به آن دوره را داشته باشید.

به شما توصیه می شود قبل از ثبت نام در هر یک از دوره ها حتما با مشاورین و یا مدیران گروه های آموزشی موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند مشورت نمایید."بدون پژوهش و مطالعه تصمیم نگیریم"
 
موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند    ‌دفتر ثبت نام
 
 موسسه آموزش عالی آزاد نهاوند هم اکنون دارای دو ساختمان مجزا به آدرس های زیر می باشد:

1-تهران خیابان کریمخان زند خیابان استاد نجات الهی پایین تر از کلیسا ساختمان 299

 2-تهران خیابان کریمخان زند خیابان خردمند شمالی نبش کوچه بیات ساختمان 137

 

 یک سوال: دانشگاه يا كنسرواتوار؟

آموزش هنر بویژه موسیقی تقریباً در تمامی کشورهای دنیا در دو سیستم آموزشی مجزا ارائه شده و به تربیت دانشجو می پردازند. از نقطه نظر آموزش تخصصی می توان موسیقی را به دو مقوله کلی آموزشهای تئوریک و عمومی و آموزشهای عملی و تخصصی در سطوح مختلف تقسیم بندی نمود. جایگاه آموزشهای تئوریک و تربیت دانشجو موسیقی از نقطه نظر شناخت عمومی مقوله موسیقی و رشته ها و هنرهای مرتبط با آن و نیز شناخت و قابلیت تجریه و تحلیل آثار موسیقائی ایرانی و جهانی و پرداختن به تاریخ موسیقی معمولاً در دانشکده های موسیقی صورت می پذیرد اما تربیت تخصصی دانشجو از حیث عملی همچون نوازندگی، خوانندگی، آهنگسازی و رهبری ارکستر و کُر که بیشتر دارای محتوای عملی است در کنسرواتوارهای موسیقی صورت می پذیرد، کنسرواتوارهای موسیقی در دنیا دارای سابقۀ بیش از دو قرن دارند و معمولاً آموزشهای تخصصی موسیقی را در سطوح عالی ارائه می نمایند که فارغ التحصیلان دانشگاهی و آکادمیهای موسیقی بخشی از متقاضیان ورود به کنسرواتوارهای معتبر دنیا را به خود اختصاص می دهد. لازم به ذکر است که سیستم آموزش علمی–کاربردی پودمانی یا (Modular Learning System in Music) شباهتهای محتوایی بیشتری به سیستم کنسرواتواری دارد. خوشبختانه با سیاستهای اخیر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در توسعه سیستم های نوین آموزش های عالی همچون نظام علمی – کاربردی، آموزشهای مجازی (Virtual) و پیام نور از راه دور (Distance Learning) و نیز آموزشهای عالی آزاد در مؤسسات آموزش عالی آزاد که اخیراً مورد توجه اقشار مختلف و علاقمندان به تحصیلات تخصصی قرار گرفته است، محتوای نظام کنسرواتواری موسیقی در قالب دوره های آموزش عالی آزاد در مؤسسه آموزش عالی آزاد نهاوند (www.Nahavand.ac.ir) با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برنامه ریز و اجرا می گردد. دوره های آموزش عالی آزاد نوازندگی، معلّمی ساز و آواز، آهنگسازی، رهبری کُر و ارکستر و نیز دورههای تخصصی تکنولوژی صدا و موسیقی هم اکنون در مؤسسه آموزش عالی آزاد نهاوند با بالاترین استانداردهای آموزشـی ارائـه می گردد. داوطلبان دارای حداقل مدرک دیپلم متوسطه به شرط داشتن معافیت دائم یا موقت از نظام وظیفه می توانند در آزمون و یا مصاحبه جهت ورود به دوره های مذکور اقدام نمایند. لازم به ذکر است که دوره های رهبری و آهنگسازی به گونه ای طرح ریزی شده اند که فارغ التحصیلان مقطع لیسانس و فوق لیسانس دانشکده های موسیقی بتوانند در این دوره ها شرکت نمایند. ارائه دروس تخصصی همچون سلفژ چند صدایی، هارمونی پراتیک، هارمونی تخصصی قرن بیستم، تاریخ هارمونی، فلسفه موسیقی، آهنگسازی پیشرفته، رهبری کُر و ارکستر، آهنگسازی الکترونیک، موسیقی الکترونیک، موسیقی چند رسانه ای و بسیاری از دروس دیگر از جمله دروس گنجانده شده در دوره های آموزش عالی آزاد موسیق است.

  كنسرواتوار و سيستم كنسرواتواري آموزش موسيقي

كنسرواتوار (Conservatorio) كلمه اي ايتاليايي است و اولين كنسرواتوار موسيقي درقرن 17 در كشور ايتاليا و در شهر ناپل تأسيس گرديد و وظيفة آموزش سرود ملي را عهده دار بود. در حال حاضر كنسرواتوار از مشهورترين و عالي ترين مؤسسه آموزش موسيقي براي تربيت نوازندگان ، خوانندگان و آهنگ سازان حرفه اي مي باشد، به عبارتي كنسرواتوار موسيقي مؤسسه اي است كه هدف اساسي آن مطالعه موسيقي از نقطه نظر عملي واجرايي است. در اين سيستم دورة تحصيلات به گونه اي طرح ريزي شده است كه به دانشجويان اجازه مي دهد، موسيقي را با تأكيد برروي مشاغل آيندة خود به صورت كار بردي متمركز نمايند.
در میان تمامی رشته های دانشگاهی و هنری تنها سه رشته رقص- تئاتر و موسيقی قابليت ارائه در سيستم کنسرواتواری را دارند و معمولا سطح فرگيران و فارغ التحصيلان از کنسرواتوار در رشته های ياد شده از دانشگاه ها بالاتر می باشد .
اين نكته رابايد مهم شمرد كه محيط دانشگاه با محيط كنسرواتوار بسيار متفاوت است چون در محيط دانشگاه ، دانشجويان الزاماً قصد ندارند كه مشاغلي مرتبط با موسيقی را دنبال نمايند و اغلب فارغ التحصيلان دانشگاه ها در مقطع ليسانس دارای شناخت عمومی و معمولا تئوريک از مباحث مربوط به موسيقی ميباشند و در سطح فوق ليسانس نيز قاعدتا بايد بر روی مفاهيم تئوری تکيه داشته باشند.اما
همان گونه كه ميان دانشگاه و ساير بخشهاي برنامه ريزي و توليدي جامعه بايد رابطه تنگاتنگي وجود داشته باشد ودستيابي به علم و فن آوري پيشرفته مستلزم دسترسي آزاد به دانشهاي نظري و عملي و جلوگيري از ايجاد انحصار در زمينه هاي گسترش علوم و توجه به ظرفيت ها و قابليتهاي انساني است و از آنجا كه نظام آموزشي درون گروهي به ويژه آموزش هنر و موسيقي نيز يكسان نمي باشد لازم است كه با اتكا به شيوه هاي جديد ونيز تحول سيستم هاي آموزشي، تربيت نيروهاي متخصص مورد نياز بخشهاي مختلف جامعه از نقطه نظر هنري و موسيقايي همچون ساير رشته ها مورد نقد و تجديد نظر قرار گيرد.
تربيت نوازنده و خواننده در تمامي رشته هاي مورد نياز اركسترها در كجا صورت مي گيرد؟
با نگاهي به دانشگاههاي موسيقي و در نگاه اول به سر فصل دروس متوجه مي شويم كه در اين مراكز، كارشناس موسيقي تربيت مي شود و نه نوازنده وغيره، كه البته با شروع دوره هاي موسيقي ايراني وجهاني در مقاطع كارشناسي ارشد و همچنين ايجاد و توسعه دوره هاي كوتاه مدت و بلند مدت علمي - كاربردي موسيقي، مي توان اميدوار بود كه گامهايي در جهت بر طرف نمودن بخشي از خلاء كنوني برداشته شده است. افراد آگاه به اين مسأله، حتماً مي دانند كه وجود كنسرواتوار يا دانشسراي عالي موسيقي تا چه اندازه مفيد خواهد بود و به جا مي باشد كه زمينه هاي گسترش كيفي و كمي چنين مراكزي را فراهم آورد. چيزي كه در شرايط كنوني موسيقي در كشور به آن محتاج هستيم، تأسيس مراكز بسيار قوي براي تربيت نوازنده در تمامي رشته هاي موسيقي مي باشد و قطعاً تربيت تخصصي چنين افرادي از توان و ظرفيت و اهداف دانشكده هاي موسيقي خارج است و بر كسي پوشيده نيست كه با تدريس خصوصي در منزل كه امروزه مسأله اي عادي و عرفي شده است نمي توان به تربيت نوازندگان ، خوانندگان و آهنگسازاني كه توان حضور در اركسترهاي بزرگ و بين المللي را داشته باشند اميدوار بود. همانطور كه شاهديم از آشفته بازار كنوني موسيقي كشور به ندرت مي توان شاهد انتشار آثار هنرمندانه و وزين از اهل موسيقي و حتي از هنرمندان تراز اول در تمامي رشته هاي موسيقي ايراني وكلاسيك بود. ارائه آثار هنرمندانه و در خور شأن و منزلت اساتيد محترم، تحت الشعاع مسائل حاشيه اي است و فقط ذكر اين نكته كه ادارة كلاسهاي خصوصي و نيمه خصوصي در منزل و آموزشگاههاي موسيقي، فرصتي را براي تحقيق. نوآوري و آهنگسازي براي ايشان باقي نگذاشته است و اساتيد ي كه سالها براي تدريس ، نوازندگي و . اشتغال داشته اند، امروزه به جاي حضور در مراكز قوي كنسرواتواري براي ارائه آثار و تجربيات و دانش خود به نسل جوان تر، در گوشة خانه به تدريس افراد مبتدي موسيقي و يا نهايتاً ارائه ترجمه و تأليف يك يا چند كتاب بسنده نموده اند.
ايجاد ، اجرا و توسعة دوره هاي کنسرواتواری - كوتاه مدت وبلند مدت علمي - كاربردي موسيقي مي تواند تا حدودي در برآورده كردن بخشي از انتظارات جامعه موسيقي و پاسخ به نياز روز افزون جامعه براي فراگيري اصولي و منطقي موسيقي درمجموعه هاي كار آمد پاسخ دهد به شرط آنكه مؤسسات مجري در ارائه سر فصل هاي مورد نياز امروز موسيقي ، انتخاب اساتيد ، معرفي توانايي هاي خود در خصوص ارائه جديدترين دوره هاي تخصصي به نسل جوان آزادي عمل بيشتري داشته باشند.
توانايي ايجاد ارتباطات بين المللي از سوي مؤسسات خصوصي و غير انتفاعي با مراكز ، دانشگاهها و كنسرواتوارهاي معتبر و مورد تأييد وزارت علوم ، تحقيقات و فن آوري مي تواند همگام با روند دگر ساني و دگرانديشي نو در وزارت علوم، تحقيقات وفن آوري كه با تأسيس دانشگاه جامع علمي - كاربردي ، تأسيس دانشگاههاي مجازي، ايجاد رشته هاي پودماني و بسياري از رشته هاي مورد نياز جامعه قدمهاي اساسي برداشته است ، اميد به اين مسأله داشت كه چنين مؤسساتي ضمن همياري با دستگاههاي دولتي زمينه هاي گسترش فعاليتها و حضور بيشتر بخش خصوصي را در توسعه علمي - هنري- موسيقايي كشور فراهم آورند.
 
  پرينت صفحه جاري   پست الكترونيك   ذخيره آدرس سايت
 

88913010  (021)98+ خيابان كريمخان زند ، ابتداي خيابان استاد نجات اللهي ، پايين تر از كليسا ، ساختمان 299
info@TehranConservatory.ir CopyRight © 2007 All Right Reserved Tehran Conservatory of Music  
Web Design : Ati Net Co .   Programmer : Hassan Rashidi